Odbierz identyfikator, pakiet konferencyjny i zapoznaj się z punktami informacyjnymi naszych partnerów znajdującymi się w foyer.
Spotkanie robocze tylko dla członków Heritage Committee.
Chcesz dołączyć do prac Heritage Committee i wziąc udział w spotkaniu, skontakuj się z biurem FIAT-IFTA pisząc na adres: info@thanos.org.
Spotkanie robocze tylko dla członków Global Education Comittee.
Chcesz dołączyć do prac Global Education Comittee i wziąc udział w spotkaniu, skontakuj się z biurem FIAT-IFTA pisząc na adres: info@thanos.org.
Odśwież się, zjedz coś pysznego i poświęć chwilę na rozmowę z innymi uczestnikami!
W torbie konferencyjnej, którą odbierzesz podczas rejestracji na wydarzenie, znajdziesz voucher na ten lunch.
Możesz go użyć w jednej z 4 restauracji znajdujących się na terenie kompleksu Fabryczna City:
Destilo (serwuje dania kuchni polskiej i europejskiej),
DOZO (serwuje dania kuchni azjatyckiej),
Pino Factory (serwuje dania kuchni włoskiej),
Nowa Wytwórnia (serwuje dania BBQ)
W każdym z miejsc otrzymasz skróconą kartę z menu - możesz wybrać jedno danie główne spośród 3. Do posiłku otrzymasz wodę.
Dodatkowe dania i napoje są płatne we własnym zakresie.
Spotkanie dla Członków Narodowych, Członków Aktywnych oraz Członków Stowarzyszonych FIAT-IFTA.
W spotkaniu, w charakterze obserwatorów, mogą brać udział również pozostali zarejestrowani uczestnicy Konwencji.
Spotkanie odbywa się w języku angielskim, bez tłumaczenia.
Poznaj uczestników Międzynarodowej Konwencji FIAT-IFTA 2024, spędź miły wieczór w nieformalnej atmosferze.
Odbierz identyfikator, pakiet konferencyjny i zapoznaj się z punktami informacyjnymi naszych partnerów znajdującymi się w foyer.
Spotkanie wszystkich uczestników Międzynarodowej Konwencji FIAT-IFTA 2024 w Krakowie.
Podczas spotkania podsumowane zostaną ustalenia podjęte podczas I.C.D. Meeting.
Spotkanie odbywa się w języku angielskim i jest tłumaczone symultanicznie na język polski.
Odśwież się, zjedz coś pysznego i poświęć chwilę na rozmowę z innymi uczestnikami!
Poznaj znakomitych prelegentów i zainspiruj się! Gośćmi specjalnymi konferencji będą wybitni polscy sportowcy - Jerzy Dudek i Artur Partyka!
Sprawdź szczegółowy program poniżej! Konferencja odbywa się w języku angielskim oraz polskim z tłumaczeniem symultanicznym.
10:30 - 10:40
krótkie powitanie i wprowadzenie
10:40 - 11:00
"Słowiańskie rytuały ku czci zmarłych: Krakowska Rękawka kiedyś i dziś" - Norbert Tkacz, Członek Drużyny Wojów Wiślańskich KRAK, współorganizator Tradycyjne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa w Krakowie
11:00 - 11:20
"Cmentarze i sztuczna inteligencja - jak zachować dziedzictwo kulturowe i pamięć zbiorową dzięki innowacjom cyfrowym" - Stefan Schumacher, CEO PBSGEO
11:20 - 11:50
"Zadbaj o wydajność pracy: zredukuj koszty i zwiększ produktywność" - Darrell Simpson, główny właściciel Graystone Associates, Inc.
11:50 - 12:35
"Wpływ pogrzebów na żałobę i społeczeństwo - na podstawie ankiety przeprowadzonej w całej Japonii " - Dr. Carl Becker, Uniwersytet w Kyoto
12:35- 13:20
“Gdy celem jest sukces. Czego możemy się nauczyć ze sportu?”, rozmowa z Jerzym Dudkiem i Arturem Partyką o motywacji do działania, wytrwałości i szczęśliwym życiu moderowana przez Macieja Kautza
13:20 - 13:30
krótkie podsumowanie
Odśwież się, zjedz coś pysznego i poświęć chwilę na rozmowę z innymi uczestnikami!
Spotkanie robocze dotyczące organizacji prac Embalming Committee.
Chcesz dołączyć do prac Embalming Committee i wziąc udział w spotkaniu, skontakuj się z biurem FIAT-IFTA pisząc na adres: info@thanos.org.
Poznaj lokalną historię!
Zwiedzanie Muzeum Fabryka Wódki jest dodatkowo płatne i wymaga dodatkowej rejestracji.
Zarezerwuj swój bilet na konkretną godzinę pod tym linkiem
Zwiedzanie trwa 1,5h.
_____
Muzeum Fabryka Wódki zaprasza do wielozmysłowej podróży przez historię, technologię produkcji oraz ciekawostki na temat kultury spożycia wódki na przestrzeni dziejów.
Muzeum znajduje się na terenie kompleksu Fabryczna City. Mieści się w zabytkowym budynku po dawnej Wytwórni Wódek nr 11 wybudowanej w latach 30-tych, późniejszej Destylerni Polmos. Stanowi pamiątkę i świadectwo tożsamości tego miejsca.
Muzeum tworzy siedem galerii tematycznych i jednocześnie siedem głównych opowieści, na które składają się między innymi: prezentacja średniowiecznej aparatury do destylacji gorzałki, uczta w dworze szlacheckim, rewolucja w gorzelnictwie wraz z XIX-wieczną przemysłową aparaturą do produkcji wódki, bar z okresu II RP, plac przed Wytwórnią Wódek nr 11 z lat 30-tych wraz z bocznicą kolejową, rolnicza gorzelnia parowa przedstawiająca kompletny ciąg technologiczny, pomieszczenie rozlewni i załadunku gotowych wyrobów z lat 70-tych, wódki z czasów PRL, zakłady Polmos Kraków do 2010 roku.
Warsztaty z zakresu problematyki współczesnego funkcjonowania cmentarzy w Polsce połączone z wykładem na temat projektowania współczesnych cmentarzy oraz miejsc pamięci. Warsztaty organizowane przez PSP oraz IBPC pod patronatem targów NECROEXPO w Kielcach.
Sprawdź szczegółowy program poniżej! Konferencja odbywa się w języku polskim bez tłumaczenia symultanicznego.
15:00 - 16:30
Wykład "Wielofunkcyjność jako współczesny paradygmat zarządzania cmentarzem. Cmentarz jako przestrzeń prośrodowiskowa, terapeutyczna i inkluzywna" - dr inż. Anna Długozima, adiunkt Katedry Sztuki Krajobrazu, Instytutu Inżynierii Środowiska SGGW
16:30 - 18:00
Warsztaty i panel dyskusyjny z uczestnikami - "Konieczne zmiany prawa w kontekście funkcjonowania cmentarzy" obejmujący następujące zagadnienia:
1) Wprowadzenie - archaiczne prawo, ale prawo.
2) Problemy zarządców cmentarzy w aktualnym stanie prawnym.
3) Propozycje zmian w ustawie o cmentarzach i chowaniu zmarłych: prawo do grobu,sprowadzanie zwłok i prochów z zagranicy celem pochowania, chowanie prochów, ekshumacja,likwidacja grobów i nagrobki.
4) Podsumowanie.
Warsztaty i panel poprowadzą: Dariusz Dutkiewicz, dyrektor Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej, Jarosław Wydmuch, dyrektor Cmentarza Komunalnego w Częstochowie oraz Miejskiego Zakładu Pogrzebowego w Częstochowie oraz Adam Franczyk, Kierownik Biura Obsługi Cmentarza Komunalnego w Częstochowie.
Spotkanie robocze dotyczące organizacji prac Sustainability Committee.
Chcesz dołączyć do prac Sustainability Committee i wziąc udział w spotkaniu, skontakuj się z biurem FIAT-IFTA pisząc na adres: info@thanos.org.
Spotkanie robocze dotyczące organizacji prac Coffin Standards Committee.
Chcesz dołączyć do prac Coffin Standards Committee i wziąc udział w spotkaniu, skontakuj się z biurem FIAT-IFTA pisząc na adres: info@thanos.org.
Wyjątkowa kolacja dla wszystkich uczestników Międzynarodowej Konwencji FIAT-IFTA 2024 w Krakowie.
Ważnymi punktami tego spotkania będą: ceremonia flag oraz uroczyste przekazanie insygniów Prezydenta FIAT-IFTA.
Dress code: black-tie
Odwiedzisz jeden z najstarszych cmentarzy w Polsce - Cmentarz Rakowicki oraz jeden z najnowszych - Cmentarz w Podgórkach Tynieckich.
Autokar odbierze uczestników z parkingu znajdującego się w kompleksie Fabryczna City (przed wejściem do CKF13 Centrum Konferencyjne).
Zobaczysz najpiękniejsze zabytki Krakowa.
Zwiedzanie odbywać się będzie na pokładzie meleksów (pojazdów elektrycznych) oraz pieszo.
Do kompleksu Fabryczna City wrócisz autokarem.
Spędź miły wieczór w nieformalnej atmosferze i celebruj początek prezydentury nowego Prezydenta FIAT-IFTA.
Dress code: business casual
Ten program turystyczny jest dedykowany osobom, które chciałyby bliżej poznać polską kulturę i historię.
Jest to program dodatkowy. Odpłatny. Wymagany jest zakup udziału w momencie rejestracji na Międzynarodową Konwencję FIAT-IFTA 2024 w Krakowie.
Prosimy o wybranie biletu, który zawiera Opcjonalny Program Turystyczny.
Przeczytaj więcej o zwiedzaniu Krakowa i okolic podczas konwencji
_____
Kopalni Soli „Wieliczka”
Dowiedz się więcej o Kopalni Soli w Wieliczce
Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau (były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady)
Nie sposób zrozumieć powojennej Europy i świata bez dogłębnej konfrontacji naszego wyobrażenia o ludzkości z pozostałościami Auschwitz.
W Auschwitz-Birkenau w latach 1940–1945 życie straciło ponad 1,1 miliona mężczyzn, kobiet i dzieci. Opiekę nad reliktami poobozowymi sprawuje Muzeum utworzone w 1947 r. Dzisiejsze Miejsce Pamięci to m.in. zbiory, archiwa oraz ośrodek naukowy, konserwatorski i wydawniczy. Autentyczne Miejsce Pamięci to dwie części byłego obozu: Auschwitz i Birkenau. Wizyta z edukatorem pozwoli lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce, które stanowi przejmujący hołd dla ofiar Holokaustu. To ponure, ale istotne doświadczenie zapewni głęboki wgląd w jeden z najciemniejszych rozdziałów ludzkiej historii.
Wizyta w Miejscu Pamięci i Muzeum potrwa około 3 - 3,5h.
Dowiedz się więcej o Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau