Artykuł
  • o wydarzeniu

Zwiedzanie Krakowa i okolic podczas konwencji

Udział w Międzynarodowej Konwencji FIAT-IFTA 2024 w Krakowie to również okazja do zwiedzenia miasta - gospodarza i jego okolic, a także poznania kultury kraju, w którym odbywa się spotkanie. 

Biznesowa współpraca często ma swoje początki w przyjaźni, a gdzie najlepiej nawiązać nowe znajomości, niż podczas dzielenia czasu podczas zwiedzania nowych miejsc? Nieodłączną częścią programu spotkań FIAT-IFTA są wizyty techniczne oraz zwiedzanie miasta a także dodatkowy, opcjonalny program turystyczny po zakończeniu Konwencji. 
Sprawdź co przygotowaliśmy dla uczestników Międzynarodowej Konwencji FIAT-IFTA 2024 w Krakowie.

 

20 września, piątek

Uczestnicy konwencji odwiedzą jeden z najstarszych cmentarzy w Polsce - Cmentarz Rakowicki, założony w latach 1801-1802. Cmentarz zajmuje powierzchnię prawie 42,18 ha, której znajduje się około 75.000 grobów. Nekropolia jest miejscem pochówku krakowian, zarówno zwykłych obywateli miasta, jak i tych zasłużonych, m.in.: twórców kultury, naukowców, przedstawicieli znanych rodów, działaczy niepodległościowych, politycznych i społecznych, uczestników ruchów niepodległościowych, powstań, obu wojen światowych. Cmentarz Rakowicki jako pomnik kultury narodowej, miejsce spoczynku wielu zasłużonych osób, a także wartościowy zespół zabytków sztuki nagrobnej, jest zabytkiem o dużej wartości historycznej i artystycznej. Wiele nagrobków jest dziełem znanych rzeźbiarzy i architektów.

W tym dniu uczestnicy konwencji odwiedzą również jeden z najnowszych Cmentarzy Komunalnych Podgórki Tynieckie w Krakowie oraz znajdujące się tam krematorium. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce powstała w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Nowoczesna nekropolia wyróżnia się parkowym układem przestrzennym i jest urokliwie położona na wzgórzach w otoczeniu Lasów Tynieckich, będących częścią Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Obecnie na terenie nekropolii w Podgórkach Tynieckich rozplanowanych zostało ponad 2.000 miejsc spoczynku. Docelowo po zakończeniu inwestycji na powierzchni 9 ha będzie można pochować nawet 15.000 zmarłych.

Po lunchu w urokliwej restauracji zlokalizowanej w sercu Krakowa, serwującej wyśmienitą kuchnię polską wyruszymy na zwiedzanie zabytkowej części Krakowa. Zwiedzanie odbywać się będzie na pokładzie meleksów (pojazdów elektrycznych) oraz pieszo. Odwiedzimy Dzielnicę Kazimierz, Stare Miasto, Wzgórze Wawelskie oraz Rynek Główny.

 

21 września, sobota (Opcjonalny Program Turystyczny)

Jeśli zdecydujesz się pozostać w Krakowie dzień dłużej po zakończeniu Międzynarodowej Konwencji FIAT-IFTA 2024 serdecznie zapraszamy Cię do udziału w całodniowym Opcjonalnym Programie Turystycznym obejmującym wizytę w Kopalni Soli w Wieliczce oraz Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. 

Jest to program dodatkowy. Odpłatny. Wymagany jest zakup udziału w momencie rejestracji na Międzynarodową Konwencję FIAT-IFTA 2024 w Krakowie. Prosimy o wybranie biletu, który zawiera Opcjonalny Program Turystyczny.

Kopalnia Soli „Wieliczka” stanowi bezcenny zabytek kultury materialnej świata, wpisany w 1978 roku na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Kopalnia jest tak ogromna, że można zwiedzać jedynie 2% solnego labiryntu. Głęboko pod ziemią można podziwiać niezwykłe, solne krajobrazy, imponujące rozmiarami wyrobiska, skały solne różnych rodzajów, słone jeziora oraz dzieła sztuki stworzone przez górników-rzeźbiarzy. W ramach wycieczki przejdziemy Trasę Turystyczną i zjemy lunch w podziemnej restauracji. Pod ziemią spędzimy około 2,5 -3h.

Następnie udamy się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W Auschwitz-Birkenau w latach 1940–1945 życie straciło ponad 1,1 miliona mężczyzn, kobiet i dzieci. Opiekę nad reliktami poobozowymi sprawuje Muzeum utworzone w 1947 r. Dzisiejsze Miejsce Pamięci to m.in. zbiory, archiwa oraz ośrodek naukowy, konserwatorski i wydawniczy. Autentyczne Miejsce Pamięci to dwie części byłego obozu: Auschwitz i Birkenau. Wizyta z edukatorem pozwoli lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce, które stanowi przejmujący hołd dla ofiar Holokaustu. To ponure, ale istotne doświadczenie zapewni głęboki wgląd w jeden z najciemniejszych rozdziałów ludzkiej historii.

 

Otwórz się na kulturę i historię Polski, daj się oczarować urokowi Krakowa podczas zwiedzania miasta z przewodnikiem, które proponujemy w ramach programu Międzynarodowej Konwencji FIAT-IFTA 2024!
Sprawdź
program i nie zwlekaj z rejestracją udziału w wydarzeniu!

Zapraszamy do pobrania aplikacji mobilnej
  • Pobierz na Google Play
  • Pobierz na AppStore
Jeśli chcesz, możemy wysyłać Ci powiadomienia o nowościach na stronie. Wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień.